wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Ochrona przed owadami » Spray na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 90ml
Spray na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 90mlSpray na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 90ml
Spray na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 90mlSpray na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 90ml

Spray na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 90ml

Koszt wysyłki: od 14,90 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier (na terenie Polski) - koszt zależny od wagi i gabarytów - 17,00 zł
InPost Paczkomaty24 - 14,90 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan magazynowy:

Stan produktu: Nowy

Cena brutto: 7,62 zł

Cena netto: 7,06 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

alt 


Aerozol skutecznie odstrasza komary - nawet tropikalne (do 8h), kleszcze (do 4h) i meszki (do 6h).
 
Wskazania: spray odstraszający komary,kleszcze i meszki.
 
Sposób użycia:

miejsca narażone na ukąszenia oraz odzież spryskać z odległości 15cm. Na twarz i szyję nanieść produkt pośrednio - spryskać dłoń, a następnie rozsmarować.
 
Składniki: N,N-dietylo-m-toluamid (DEET) 15% (15g/100g), citriodiol 0,01% (0,01g/100g).
 
Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.
 

Czym jest DEET?

 

DEET to organiczny związek chemiczny stosowany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany przez amerykańskich naukowców przede wszystkim na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. DEET jako substancja odstraszająca owady wytwarza niezwykle nieprzyjemny zapach wokół powierzchni chronionej środkami z jej zawartością.

Liczne badania prowadzone przede wszystkim w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako najbardziej skuteczną metodę ochrony przed insektami ze wszystkich dopuszczonych do powszechnego użytku. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka.


 
Środki ostrożności:

aerozol łatwopalny. Ogrzewanie grozi wybuchem. Działa drażniąco na oczy. Chronić przed dziećmi. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Nie rozpylać nad otwartym ogniem lub innym źródłem zapłonu. Nie przekłuwać ani nie spalać, nawet po zużyciu. Chronić przed światłem słonecznym. Nie wystawiać na działanie temperatury powyżej 50 stopni Celsjusza. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Nie nanosić na dłonie dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat, od 2 lat do 12 lat używać raz dziennie, powyżej 12 lat dwa razy dziennie. Nie stosować na skaleczoną i podrażnioną skórę. Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Po powrocie z zewnątrz preparat zmyć wodą z mydłem, a odzież wyprać. Nie wdychać par produktu. Stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Bezpieczny dla tkanin naturalnych, nie stosować na materiałach syntetycznych i skórzanych. Nie stosować na powierzchnie plastikowe, lakierowane, malowane i zegarki.
 
Pierwsza pomoc: zapewnić dostęp świeżego powietrza. Oczy przemyć wodą, skórę wodą z mydłem. W razie potrzeby lub połknięcia skontaktować się z lekarzem.
Pozostałe produkty z kategorii
Spray na odzież BROS, 20% DEET, 90ml

Spray na odzież BROS, 20% DEET, 90ml

7,49 zł brutto6,94 zł netto
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu