wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Ochrona przed owadami » Płyn na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 50ml
Płyn na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 50ml

Płyn na komary i kleszcze BROS, 15% DEET, 50ml

Koszt wysyłki: od 14,90 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier (na terenie Polski) - koszt zależny od wagi i gabarytów - 17,00 zł
InPost Paczkomaty24 - 14,90 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Stan magazynowy:

Stan produktu: Nowy

Cena brutto: 5,77 zł

Cena netto: 5,34 zł

Produkt chwilowo niedostępny w sprzedaży

dodaj do schowka

  • Opis produktu

alt 


Płyn skutecznie odstrasza komary - nawet tropikalne (do 8 godzin), kleszcze (do 4 godzin).
 
Wskazania: ochrona przed komarami, kleszczami.
 
Sposób użycia:

miejsca narażone na ukąszenia oraz odzież spryskać z odległości 15 cm. Na twarz i szyję nanieść produkt pośrednio - spryskać dłoń, a następnie rozsmarować.
 
Składniki: N,N-dietylo-m-toluamid (DEET) 15% (15g/100g).

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.
 

Czym jest DEET?

 

DEET to organiczny związek chemiczny stosowany jako środek odstraszający owady. DEET został opracowany przez amerykańskich naukowców przede wszystkim na użytek armii amerykańskiej w celu ochrony żołnierzy przed tropikalnymi insektami przenoszącymi śmiertelne choroby. DEET jako substancja odstraszająca owady wytwarza niezwykle nieprzyjemny zapach wokół powierzchni chronionej środkami z jej zawartością.

Liczne badania prowadzone przede wszystkim w latach 90-tych oraz na początku XXI wieku jednoznacznie wskazują DEET jako najbardziej skuteczną metodę ochrony przed insektami ze wszystkich dopuszczonych do powszechnego użytku. Substancja ta jest niegroźna dla zdrowia człowieka.


 
Środki ostrożności:

bezpieczny dla tkanin naturalnych, nie stosować na materiałach syntetycznych i skórzanych, nie opryskiwać, powierzchni plastikowych, lakierowanych, malowanych oraz zegarków. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat. Nie stosować częściej niż dwa razy dziennie. Nie stosować na skaleczoną lub podrażnioną skórę. Unikać kontaktu z błonami śluzowymi i oczami. Nie połykać. Po powrocie z zewnątrz preparat zmyć wodą z mydłem, a odzież wyprać. Przechowywać z dala od żywności. Chronić przed dziećmi. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Nie wdychać par produktu. Stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
 
Pierwsza pomoc: oczy przemyć wodą, skórę wodą z mydłem. W razie potrzeby lub połknięcia skontaktować się z lekarzem.
Pozostałe produkty z kategorii
Spray na odzież BROS, 20% DEET, 90ml

Spray na odzież BROS, 20% DEET, 90ml

7,49 zł brutto6,94 zł netto
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu